Start Arrow InstalacjeArrow Zmiana dostawcy energii łatwiejsza od 2014 roku

Zmiana dostawcy energii łatwiejsza od 2014 roku

Dziś po zmianie sprzedawcy energii, odbiorca otrzymuje dwie faktury: za sprzedaż i dostawę energii. Od 2014 roku podpisywać on będzie tzw. umowę kompleksową, która sprawi, że zmiana dostawcy energii będzie łatwiejsza i tańsza.

Do tej pory każdy klient, po zmianie dostawcy, otrzymywał dwie odrębne faktury – za sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji. Od 1 stycznia 2014 roku osoby chcące zmienić dostawcę energii będą podpisywać jedną umowę, mimo że sprzedażą i dystrybucją energii zajmować się będą dwa różne podmioty i w związku z tym – otrzymywać będzie jeden rachunek za sprzedaż i dystrybucję.

Ponadto w sprawach dotyczących realizacji umowy kontaktować się będzie tylko ze sprzedawcą, co jest dużym uproszczeniem funkcjonowania umowy.

Zdaniem Prezesa URE, dotychczasowy system stanowił poważną barierę dostępu do rynku dla gospodarstw domowych i miał wpływ na liczbę konsumentów decydujących się zmienić sprzedawcę. Umowa kompleksowa sprawi, że sam proces zmiany sprzedawcy będzie prostszy i tańszy: jedna faktura oznacza niższe koszty transakcyjne. Wszystko to spowoduje przyśpieszenie rozwoju rynku energii.

(Na podst. danych Urzędu Regulacji Energetyki) kliknij, aby powiększyć

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Aśka Odpowiedz 2015-09-18 14:59:59

to, ze zmieniłam sprzedawcę wcale się nie okazało, że będę płacić drożej, może dużo nie oszczedzam ale zawsze coś. Firma Energie2 mam świetne podejście do klienta

jania Odpowiedz 2014-05-12 13:11:58

Taką właśnie umowę podpisałam niedawno w Novum bo skorzystaliśmy z promocji jaką daje firma dla nowych odbiorców. Mamy też gwarancję ceny przez 36 miesięcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty