Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Zmywarki

Zmywarki

Wbrew powszechnym opiniom stosując zmywarki do naczyń oszczędzamy wodę oraz energię potrzebną do podgrzania wody. Oszczędność czasu jest ewidentna. Dodatkowo stosując zmywarki znacznie dokładniej umyjesz naczynia, mając pewność, że wszelkie bakterie zostały zniszczone. Jeśli planujesz zakup zmywarki, wybieraj urządzenia w najwyższej klasie energetycznej. Zwróć też uwagę, czy urządzenie posiada zaawansowane funkcje:

1. Funkcja automatycznej kontroli czystości wody umożliwiająca zmniejszenie zużycia wody świeżej.

2. Wymiennik ciepła – zaawansowane rozwiązanie pozwalające na odzyskanie ciepła ze zużytej gorącej wody i ogrzania świeżej wody dostarczanej do urządzenia – pozwala to zaoszczędzić energię potrzebną do podgrzania wody. Jest to dość kosztowne rozwiązanie, przydatne zwłaszcza w zastosowaniu dużej gastronomii.

Korzystając w domu ze zmywarki, pamiętaj:

  • Zmywaj rzadziej, wykorzystując pojemność zmywarki w 100%.
  • „Krótki program” pozwala na ograniczenie czasu zmywania i zmniejszenie poboru energii.
  • Program z ekspresowym zmywaniem oszczędza nie tylko wodę, ale i energię elektryczną. Możesz go stosować do niewielkiej ilości naczyń bezpośrednio po posiłku.
  • Jeśli masz w domu możliwość korzystania z tańszej, nocnej taryfy cen za prąd, to opcja opóźnionego startu zmywarki pozwoli Ci na znaczne oszczędności.
  • Zmywarka z zapisem na etykiecie „ekologiczna” EKO (BIO) posiada system, który pozwala zaoszczędzić 30% energii elektrycznej poprzez skrócenie cyklu suszenia.

Dodane przez: WWF

Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza