Start Arrow Wiadomości Arrow Zobacz Fasady Roku 2010

Zobacz Fasady Roku 2010

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia edycja konkursu Fasada Roku – zgłoszonych zostało bowiem aż 97 obiektów nominowanych w 5 kategoriach. 14 kwietnia podczas uroczystości odbywającej się we Wrocławiu jury złożone ze specjalistów z branży architektonicznej, budowlanej oraz przedstawicieli mediów budowlanych nagrodziło najlepsze wykonania projektów wykorzystujące kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem, lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

Realizacje oceniane były pod kątem stopnia wpasowania budynku w otoczenie, doboru kolorów, wykorzystanych materiałów oraz precyzji wykonania detali architektonicznych. Obrady jury były wyjątkowo długie i burzliwe, jednak ostatecznie udało się podjąć decyzję.

Jak mówi Ryszard Szymański, prezes zarządu Baumit Sp z o.o.: – Jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie zgłoszone obiekty cechowała precyzja wykonania i szczególna dbałość o estetykę budynków. Warto jednak zaznaczyć, że nagrodzone oraz wyróżnione obiekty to tegoroczne perełki architektoniczne.

Laureatem w kategorii „nowy budynek do 1000 m²” okazał się dwulokalowy dom jednorodzinny stojący przy ulicy Karkonoskiej w Poznaniu.

(Szyjkowska - dom jednorodzinny przy ul. Karkonowskiej w Poznaniu)

W tej samej kategorii jury wyróżniło także dom jednorodzinny znajdujący się w miejscowości Czerwonak.

(Wróblewscy - dom jednorodzinny w miejscowości Czerwonak)

Jeśli chodzi o kategorię „nowy budynek powyżej 1000 m²”, to najlepszy okazał się budynek Gant znajdujący się na Olszy w Krakowie, wyróżniono też inwestycję Angel Wings z Wrocławia.

(MMS Investment – budynek Gant na Olszy w Krakowie)
(MMS Investment – Angel Wings we Wrocławiu)

W trzeciej kategorii wybrano najlepszy budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty) – okazał się nim dom mieszczący się w Gdyni przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. W kategorii tej wyróżnione zostały dwie realizacje: budynki Domu Kultury w Mieścisku oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

(DOMINATOR - dom przy ul. Piłsudskiego w Gdyni)

(Zakład Ogolnobudowalny Czajda WORD w Opolu)

(Domu Kultury w Mieścisku)

Czwarta kategoria dotyczyła budynków z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji i tu najlepszy okazał się wielorodzinny budynek mieszkalny położony w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej, zaś wyróżnienie otrzymał dom wielorodzinny z ulicy Filareckiej w Krakowie.

(Przedsiębiorstwo Budowlane Krystosiak i Syn - budynek wielorodzinny przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie)

(ZSMB - dom wielorodzinny z ulicy Filareckiej w Krakowie)

Nagrodę w ostatniej, piątej kategorii (budynek po renowacji) przyznano zabytkowemu budynkowi z Bogatyni. Pochodzi on z XVII wieku i opiera się o konstrukcję przysłupowo-zrębową. Oprócz pieczołowicie dopracowanych detali o przyznaniu nagrody zadecydował wysoki poziom złożoności wykonanej pracy renowacyjnej. W tej samej kategorii jury wyróżniło odnowioną kamienicę z ulicy Wyspiańskiego w Poznaniu.

(Euro Trade - zabytkowy budynek w Bogatyni)

(Pracownie Konserw. Zabytków B.A. Gzyl - kamienica przy ul. Wyspiańskiego w Poznaniu)

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 kwietnia w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. Po części oficjalnej odbył się bankiet dla gości oraz zwycięzców, którego ukoronowaniem był program kabaretowy „Filharmonia Dowcipu” w wykonaniu Waldemara Malickiego.

Tę edycję konkursu Fasada Roku można uznać za wyjątkowo udaną, wszystkie wykonane przy użyciu technologii Baumit realizacje zgłoszone do konkursu charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem wykonania, co jest wielkim sukcesem zwycięzców. Kolejna edycja plebiscytu Fasada Roku już za rok!

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 18, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty i pielęgnacja ogrodów