Start Arrow Budowa domuArrow Zobacz komfortowe projekty domów parterowych na wąską działkę

Zobacz komfortowe projekty domów parterowych na wąską działkę

Choć projekty domów na wąską działkę to najczęściej domy z dwiema kondygnacjami naziemnymi (z poddaszem lub pełnym piętrem), w szerokiej ofercie gotowych projektów znaleźć można także komfortowe parterówki. Zobacz 5 popularnych projektów domów parterowych, które usytuować można na wąskiej działce.

Projekty domów parterowych na wąską działkę to wygodne, funkcjonalne domy jednorodzinne, zaplanowane najczęściej w kształcie długiego prostokąta. Niektóre z nich mają garaż w bryle budynku lub – jeśli pozwalają na to warunki gruntu – w podpiwniczeniu.

Na wąskie działki polecane są także projekty domów bez okien z jednej ściany, co pozwala na bliższe usytuowanie budynku względem granicy działki. Efektowna elewacja koryguje „ślepą ścianę”, a duże przeszklenia na innych ścianach optymalnie doświetlają wnętrze.

Zanim wybierzemy projekty domów parterowych na wąską działkę, koniecznie zapoznajmy się jednak z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub – w przypadku jego braku – uzyskajmy decyzję o Warunkach Zabudowy. Z tych dokumentów dowiemy się bowiem, jaki dom można budować na danym terenie i jak go prawidłowo usytuować. Parametry określone w gminnych zapisać pomogą nam wyselekcjonować taki projekt domu, którego adaptacja nie będzie trudna, ani droga.

Gotowe projekty domów parterowych na wąską działkę – zobacz przykłady

1. Projekt AC Bil II (z wejściem od południa) CE

Projekt domu parterowego, bez podpiwniczenia (z możliwością doprojektowania piwnicy na etapie adaptacji) przeznaczony jest na wąskie działki z wejściem od południa. Ciekawie zaprojektowane okna urozmaicają długą, prostą bryłę budynku.

Projekt domu AC Bil II (z wejściem od południa) CE

Projekt AC Bil II (z wejściem od południa) CE

2. Projekt AN Chatka CE

Projekt domu parterowego, bez garażu i piwnicy, świetnie sprawdzi się na wąskiej działce. Atrakcyjnie połączone materiały elewacyjne efektownie urozmaicają budynek, korygując jego wąski kształt.

Projekt AN Chatka CE

Projekt AN Chatka CE

3. Projekt KBP Bodziszek CE

Dom parterowy, bez poddasza i garażu, niepodpiwniczony, także przeznaczony jest na wąskie działki. Charakterystyczna prosta, zwarta bryła budynku sprzyja energooszczędności, jest prosta i łatwa w budowie. Urozmaicona przez ciekawie zaplanowaną elewację ma bardzo nowoczesny styl.

Projekt KBP Bodziszek CE

Projekt KBP Bodziszek CE

4. Projekt APP Domidea 2FN CE

Parterowy, bardzo komfortowy dom o niezbyt wielkim metrażu, przeznaczony jest na wąską działkę. Jest elegancki, wysmakowany, o dobrze dobranych proporcjach bryły, a ciekawe nowoczesne elewacje zapewniają mu atrakcyjny wygląd.

Projekt APP Domidea 2FN CE

Projekt APP Domidea 2FN CE

5. Projekt Bob II G1

Projekt parterowy, niepodpiwniczony z garażem jednostanowiskowym, charakteryzują ciekawe przeszklenia oraz atrakcyjne kolory i materiały na elewacji. Jego prosta bryła z dwuspadowym dachem sprawia, że dom jest ekonomiczny w realizacji.

Projekt Bob II G1

Projekt Bob II G1

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 16, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty