Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Zobacz projekt mieszkania w minimalistycznym stylu

Zobacz projekt mieszkania w minimalistycznym stylu

Minimalistyczne wnętrza to jeden z najchętniej wybieranych stylów urządzania mieszkania, zwłaszcza przez ludzi młodych. Tworząc wystrój własnego „M” staramy się uzyskać przestrzenne wnętrza, które jednocześnie będą sprawiały wrażenie ciepłych i przytulnych. W końcu najważniejsze jest, aby dobrze czuć się we własnym mieszkaniu.

Zobacz także: 

Styl minimalistyczny pojawił się na początku XX wieku, od samego początku zdobywając rzesze miłośników. Proste, przestrzenne formy czy jasne, stonowane kolory to tylko niektóre elementy charakteryzujące minimalistyczne wnętrza. Aby nadać im przytulny charakter, należy rozważnie dobierać dodatki i dekoracje.

Architekci z pracowni 81.waw.pl na przykładzie zaprojektowanego przez nich mieszkania na warszawskim Mokotowie pokazują, jak ocieplić surowe, minimalistyczne przestrzenie.

Przestronny apartament na Mokotowie zachwyca ponad 130-metrową powierzchnią, zaaranżowaną w niezwykle ciekawy sposób.

– Wystrój, aranżacja wnętrza czy dobór mebli powinien być dostosowany do charakteru i osobowości mieszkańców – mówi Anna Paszkowska z pracowni architektonicznej 81.waw.pl. – Najważniejsze, aby domownicy dobrze czuli się we wnętrzu własnego mieszkania – dodaje.

Apartament zaprojektowano tak, aby proste, wręcz ascetyczne, formy płynnie współgrały z dobranymi dodatkami, tworząc przytulną atmosferę. Jasne kolory ścian są idealnym tłem dla wyrazistych dekoracji, jak na przykład czarny geometryczny kształt na ścianie w części sypialnianej. W holu natomiast na szczególną uwagę zasługuje dużych rozmiarów obraz idealnie współgrający z całością wystroju.

(Duża półka na książki została wkomponowane w ścienną wnękę w sypialni, mniejsze tuż przy łóżku.)

Projektanci połączyli różne materiały tak, aby  wnętrze zyskało przyjazny charakter.

– Chcieliśmy, by wystrój mieszkania był zarazem minimalistyczny i przytulny – stąd dużo drewnianych elementów. Połączenie dominującej we wnętrzu bieli i czerni z drewnianymi akcentami niezwykle ociepla mieszkanie – mówi o projekcie Anna Paszkowska.

O klimacie wnętrza często decydują detale, takie jak sposób ustawienia mebli czy ich ilość.  W apartamencie na warszawskim Mokotowie architekci postawili na proste formy w kolorze bieli i czerni. Duża półka na książki została wkomponowane w ścienną wnękę w sypialni, mniejsze tuż przy łóżku. Dzięki temu ulubione książki będą na wyciągnięcie ręki.

(Duże okna oraz elementy szklane pozwalają promieniom słonecznym dotrzeć do wszystkich zakątków mieszkania.)

Projektując apartament na Mokotowie architekci szczególną wagę przykładali do odpowiedniego nasłonecznienia wnętrz. Duże okna oraz elementy szklane pozwalają promieniom słonecznym dotrzeć do wszystkich zakątków mieszkania.

Wnętrza minimalistyczne powinny dawać mieszkańcom poczucie lekkości i wolności. Dlatego też należy szczególnie uważać, aby nie przytłoczyć przestrzeni niedopasowanym elementem, który będzie zabierał światło – podkreśla Anna Paszkowska z 81.waw.pl.

(Połączenie dominującej we wnętrzu bieli i czerni z drewnianymi akcentami niezwykle ociepla mieszkanie.)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza