Start Arrow Wiadomości Arrow Zrób to sam z Soudabond Easy

Zrób to sam z Soudabond Easy

Nierówne ściany, surowe wnętrze, chęć ozdobienia przestrzeni. Jak w prosty sposób ukryć wady konstrukcyjne lub ożywić pomieszczenie? Bogata oferta materiałów budowlanych pozwala nam na zastosowanie skutecznych rozwiązań, a łatwy montaż powoduje, że prace możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców. 

Dobry pomysł na szybką zmianę? Do nierównych czy zabrudzonych ścian można przykleić płyty gipsowo-kartonowe. Jeśli natomiast chcemy nadać wnętrzu oryginalny wygląd, warto rozważyć wybór płyt dekoracyjnych, popularnie zwanych panelami.

Ściana ścianie nierówna

Niemal każdy, kto kiedyś mieszkał w bloku z wielkiej płyty wie, że prostych ścian w tego typu budynkach ze świecą szukać. Z krzywymi ścianami mamy również do czynienia w starszych domach, a nawet przedwojennych kamienicach. Jednak nie tylko krzywizny powodują, że wnętrze traci na atrakcyjności i staje się mniej funkcjonalne. Wady pojawiają się także przy zrywaniu tapet czy popularnej niegdyś boazerii. Co zatem zrobić, żeby w prosty sposób wyrównać ściany i odświeżyć wnętrze?

Kleić każdy może

Łatwą i szybką metodą wyrównywania ścian jest przyklejenie płyt gipsowo-kartonowych. Oprócz właściwości wyrównujących, płyty pochłaniają dużo ciepła i stanowią dobrą osłonę przeciwpożarową, spowalniając dotarcie ognia do drewnianych elementów konstrukcji zabudowy. Jeśli decydujemy się na oklejenie ścian, warto rozważyć zastosowanie gipsowych płyt dekoracyjnych, czyli paneli, które pomogą nadać wnętrzu oryginalny wygląd. Wybór płyt lub paneli to jednak nie wszystko – trzeba je będzie jeszcze czymś przykleić. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie takiego kleju, który nie będzie wymagał od remontującego specjalnych umiejętności, a na dodatek nie zabrudzi pomieszczenia. W tym przypadku możemy zastosować szybkoschnący klej Soudabond Easy z serii DIY marki Soudal. Jego stosowanie nie wymaga żadnych pomocniczych narzędzi. Dodatkowo, klej zapewnia izolację termiczną i akustyczną, a w razie potrzeby spoinę można pomalować farbą.

Jak kleić, żeby się trzymało?

fot. Soudal

fot. Soudal

Przyklejanie płyt i paneli dekoracyjnych klejem Soudabond Easy

Krok 1.

Materiał, do którego planujemy przykleić płyty czy panele, odkurzamy, czyścimy i usuwamy stare powłoki malarskie. W przypadku powierzchni chłonnej lub porowatej zaleca się wcześniejsze użycie emulsji gruntującej. Bezpośrednio przed aplikacją warto zwilżyć powierzchnię, co poprawi przyczepność i szybkość utwardzania kleju.

Uwaga: powierzchnie przylegające do miejsca klejenia warto zabezpieczyć folią lub papierem. Zapobiegnie to ewentualnemu zabrudzeniu sąsiednich miejsc.

Krok 2.

Bezpośrednio przed aplikacją kleju energicznie potrząsamy puszką przez około 30 sekund i regularnie powtarzamy tę czynność podczas dalszej pracy. Następnie nakręcamy rurkę dozującą na zawór puszki i odwracamy do góry dnem. Klej nakładamy ścieżką o średnicy ok. 3 cm po obwodzie płyt czy paneli oraz zygzakiem przez ich środek.

Krok 3.

Po nałożeniu kleju czekamy ok. 5 minut i przyciskamy panel do ściany. Przytrzymujemy przez mniej więcej minutę (czas zależy od warunków atmosferycznych).

Krok 4.

Czekamy około 1 godziny. Po tym czasie możemy przystąpić do obróbki klejonych materiałów – szlifowania, tynkowania czy malowania.

Krok 5.

Naddatki utwardzonego kleju obcinamy ostrym narzędziem. Świeże zabrudzenia z podłoży odpornych chemicznie oraz narzędzi usuwamy płynem czyszczącym do pianki Soudal.

Klejenie płyt gipsowo-kartonowych – instrukcja wideo:

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 19, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: sufity i ściany wewnętrzne