Start Arrow OgródArrow Zwierzęta, które chronią rośliny

Zwierzęta, które chronią rośliny

Nie każdy o tym wie, ale niektóre zwierzęta chronią nasze rośliny w ogrodzie. Sprawdź, które z nich sprawdzą się najlepiej i zaproś je do letniego salonu…

Ptaki 

Postawmy poidełko i zmieniajmy w nim wodę co 2-3 dni. Pamiętaj, aby nie dolewać wody, tylko ją zmieniać. Dlaczego? Ponieważ na ściankach naczynia osadzają się śluzowce. Woda zanieczyszczona przez te żywe organizmy ma przykry smak i jest niezdrowa. 

Obok poidełka warto postawić także płytki, lecz szeroki pojemnik z piaskiem. Ptaki lubią się kąpać w piasku. Dzięki temu pozbywają się pasożytów, które mieszkają w ich piórach. 

Jeże

W ogrodzie postawmy miseczkę z niewielką ilością suchej, kociej karmy (najlepiej bezzbożowej). Jeże ją uwielbiają. Sam jej zapach je przywabia. Karmę wystawiajmy wieczorami, co kilka dni, przez około 2 tygodnie. Dzięki temu zwabimy jeża do naszego ogrodu. Kiedy karmy nie będzie jeż zacznie polować na szkodniki. 

Owady 

Zadbaj o to, aby w Twoim ogrodzie była kępa wysokich roślin, np. chwastów z usuniętymi pąkami kwiatowymi (by nie zawiązały nasion). Na ich liściach i łodygach jaja składają biedronki i skuliki przędziorkowce, które polują na mszyce i przędziorki. Można też postawić domek dla owadów, kupiony w sklepie lub zrobiony samodzielnie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 16, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty