Start Arrow Wiadomości Arrow Życzenia na Walentynki? Uczuć trwałych jak… dębowa podłoga

Życzenia na Walentynki? Uczuć trwałych jak… dębowa podłoga

Pierwsza rocznica jest określana mianem papierowej, druga jest bawełniana, a następne to „skórzana” oraz „kwiatowa” (lub „owocowa”). Piąta rocznica jest nazywana drewnianą. Wyjątkowo hucznie obchodzone są Srebrne i Złote Gody (odpowiednio: 25 i 50 rocznica ślubu).
Nazwy kolejnych jubileuszy związku są ozdobione szlachetnymi kamieniami (diamentami, szmaragdami i brylantami) lub odnoszą się do materiałów słynących z trwałości; jak kamień i żelazo. Co ciekawe, „największa” – 80 – rocznica jest określana mianem dębowej.

Dąb od wieków jest synonimem siły, potęgi oraz witalności. Przypisuje się mu magiczną moc, a liście, kora i samo drewno były stosowane w medycynie ludowej.
Symbole i wierzenia to jedno, ale właściwości drewna dębowego są bardzo konkretne.
Należy on do twardych gatunków drewna, jest cennym materiałem powszechnie stosowanym w budownictwie, ale nie tylko. W dębowych antałkach leżakują przecież specjały różnego rodzaju.

Trwałość dębowego drewna, jego naturalne piękno i duże możliwości obróbki powodują, że jest ono doskonałym materiałem do produkcji podłóg. Wykonane z niego deski i klepki są montowane nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale i obiektach komercyjnych. Miejsca o dużym natężeniu ruchu, gdzie raczej nie chodzi się w miękkich kapciach, jak restauracje, czy butiki to najlepszy dowód wytrzymałości dębu. O każdą podłogę trzeba dbać (z uczuciami jest zresztą tak samo), ale odpowiednio zabezpieczone drewno jest bezproblemowe w pielęgnacji i konserwacji.

Naturalne drewno może przybierać rożne odcienie (paleta samej tylko marki Chapel Parket obejmuje ponad 50 kolorów), wykonuje się z niego deski i klepki, więc nawet osoby o bardzo sprecyzowanych zainteresowaniach znajdą swój ideał.

Podłogi wykonane z materiału warstwowego (inżynieryjnego, który w ofercie marki Chapel Parket nazywa się „In Bewteen”) mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym. Takie deski i klepki to udany mariaż klasycznych rozwiązań z wygodą nowoczesnego budownictwa.

Czy w dębowej podłodze można się zakochać? Z pewnością! Dokonując wyboru trzeba jednak iść nie tylko za głosem serca, ale i kierować się zdrowym rozsądkiem. Jest to wszak decyzja na lata, a docelowo związek na całe życie. Inne elementy aranżacji z czasem się zmienią, ale ten „towarzysz” powinien zostać z nami na dłużej.
Naturalne drewno z czasem może zmienić swój wygląd, ale to „starzenie się” tylko dodaje mu uroku, natomiast jego walory praktyczne pozostają wciąż takie same. Po latach, gdy dopada nas rutyna, posiadanie solidnego fundamentu to idealna baza, by dodać wnętrzu (i związkowi zresztą też) odrobiny świeżości.

Źródło:Chapel Parket Polska

Chapel Parket Polska
Wszystkie komunikaty (5816)

Dodane przez: AdventureMedia

Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 13, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray 3pł.

 • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

 • Lampa wisząca Aida White 2pł.

 • Lampa sufitowa Click Gray 4pł.

 • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

 • Promocja

  Listwa 3 płomienna Alan

Obejrzyj zdjęcia domowników