Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Żywa choinka. Jak o nią zadbać?

Żywa choinka. Jak o nią zadbać?

Chwila, kiedy wnosimy żywą choinkę do domu oznacza, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, jak o nią zadbać? Oto nasze wskazówki!

Jak wybrać drzewko?

Świeżość choinki wcale nie jest tak łatwo ocenić. Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem? Przede wszystkim na kolor igieł. Świeżo ścięte drzewko ma intensywnie zielony kolor, a gałązki są giętkie i trudno je złamać. Igły zaś nie opadają podczas dotykania. Co ważne, najtrwalsza spośród iglaków jest jodła. Jej igły usychają, lecz nie opadają. Świerk polski natomiast charakteryzuje się pięknym zapachem. 

Jak zabezpieczyć choinkę przed zwierzakami?

Dla kota lub psa drzewko z poruszającymi się ozdobami jest wyjątkową atrakcją. Niestety niebezpieczną… Aby zwierzak nie przewrócił choinki, najlepiej przywiązać ją do stabilnych mebli lub haczyków wbitych w ścianę. Pamiętaj, aby wybrać takie ozdoby, które pies czy kot nie rozbije i nie pokaleczy się ich fragmentami. Zabezpiecz też kable lampek choinkowych. Nie pozwól zwierzakom pić wody ze stojaka na choinkę, ponieważ może być ona zanieczyszczona żywicą. 

Jak dbać o choinkę?

Po zakupie choinki, jeśli od razu nie wstawisz jej do domu, umieść ją w miejscu osłoniętym od wiatru. Możesz zrobić niewielkie nacięcie na pniu i włożyć drzewko do wiadra pełnego ciepłej wody. Gdy już wniesiesz je do domu, zrób kolejne nacięcie na pniu i ponownie umieść w wodzie. Pień powinien być zanurzony przynajmniej na głębokości 10 cm. Nie stawiaj choinki w pobliżu kominka, kaloryfera, grzejnika czy innych źródeł ciepła. Nie umieszczaj jej także blisko drzwi, bowiem drzewko może się przewrócić przy ich gwałtownym otwieraniu. 

Wskazówka! Nie zapomnij także o dolewaniu wody do stojaka czy innego naczynia, w którym stoi choinka. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty