Start Arrow Wiadomości Arrow Akrylowanie bez tajemnic, czyli jak pracować z uszczelniaczem akrylowym

Akrylowanie bez tajemnic, czyli jak pracować z uszczelniaczem akrylowym

Prace związane z wykończeniem mieszkania mają przede wszystkim na celu dopracowanie estetycznej strony wnętrza. Nie brakuje więc tam zadań związanych z usuwaniem i maskowaniem różnego rodzaju szczelin i połączeń pomiędzy materiałami budowlanymi czy poszczególnymi elementami stałego wyposażenia. Czynności te stają się łatwiejsze, jeśli wykorzystamy do tego gotowe masy uszczelniające. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven podpowiada, jak sprawnie pracować z akrylem.

fot. Den Braven

Połączenia na styku płyt g-k w systemie suchej zabudowy, zamaskowanie szczelin pomiędzy ścianami, a ościeżnicą, parapetami czy listwami przypodłogowymi, usuwanie drobnych uszkodzeń i pęknięć w strukturze tynku przed malowaniem, uszczelnienia wokół ram okiennych czy konstrukcji schodów to tylko niektóre z prac znacząco podnoszących jakość i estetykę wykończenia wnętrza. Dodatkowo, tego typu zabiegi zabezpieczają przed zabrudzeniem i pozwalają na łatwiejsze utrzymanie pomieszczenia w czystości. Jest to szereg prac, w przypadku których elastyczne uszczelniacze akrylowe przydają się znakomicie. – Akryle sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie przewidywane są późniejsze prace malarskie. Podobnie jak silikony pozwalają na trwałe i elastyczne wypełnienie spoiny, jednak w przeciwieństwie do nich, dają się łatwo pokrywać farbami. Jeśli zależy nam na idealnym efekcie, bez spękań  i odbarwień w powłoce farby, najlepiej jest wybierać akryle specjalnie dedykowane malarzom, które charakteryzują się lepszą współpracą z farbami – wykazują większą tolerancję na nietypowe farby. Przykładowo w naszym najnowszym produkcie Akrylu Natychmiast Malowalnym zastosowana została unikalna technologia UCA, która zapewnia doskonałą kompatybilność uszczelniacza z farbą i eliminuje ryzyko powstania przebarwień  – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven.

ABC akrylowania

Akryl ma bardzo szerokie zastosowanie – dobrze współpracuje z różnymi materiałami, a praca z nim nie przysparza większych trudności. Z tego względu jest to produkt bardzo popularny przy remontach wewnątrz pomieszczeń. Jednak żeby akryl dobrze spełnił swoje zadania, a wypełnienie było estetyczne i trwałe, konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad aplikacji uszczelniacza. – Większość akryli oferowanych na rynku dostępnych jest w poręcznych kartuszach. Potrzebny jest jedynie specjalny pistolet, który pozwoli na precyzyjną aplikację masy. Przy wypełnianiu spoin za pomocą uszczelniacza akrylowego przydatna będzie również szpachelka do wygładzania fug – tłumaczy ekspert firmy Den Braven. Przed przystąpieniem do nakładania akrylu trzeba odpowiednio przygotować podłoże, a mianowicie oczyścić je z pyłu, kurzu, brudu, luźnych kawałków starej farby czy uszczelniaczy. W przypadku podłoży bardzo chłonnych wskazane jest również ich wcześniejsze zagruntowanie. Akryl aplikujemy jednostajnym, płynnym ruchem, pilnując by nosek kartusza przystawiony był bezpośrednio do szczeliny. Fugi wygładzamy na koniec szpachelką lub palcem.

Fugi akrylowe można w większości przypadków bez problemu pokryć farbą. Jednak, nie każdy uszczelniacz umożliwia jednakowo komfortową pracę pod tym względem. – Gdy akryl wysycha, zawarta w nim woda odparowuje, w wyniku czego fuga kurczy się i delikatnie zapada. Jeśli zaczniemy malować go za szybko, powłoka farby może popękać – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz z firmy Den Braven. Jak długo zatem trzeba odczekać? Tradycyjne akryle utwardzają się wstępnie po około 24 h, rozwiązania szybkoschnące to z kolei minimum godzina – dodaje ekspert. Jeśli zależy nam na maksymalnym przyspieszeniu prac, a jednocześnie na uzyskaniu trwałego efektu, rozwiązaniem będzie innowacyjny Akryl Natychmiast Malowalny firmy Den Braven. Jako pierwszy produkt na rynku jest gotowy do malowania od razu po nałożeniu, tzw. metodą mokre na mokre. Unikalna technologia, która została w nim zastosowana sprawia, że ma on znikomy skurcz, łatwo przyjmuje farbę, a końcowy rezultat to trwale elastyczna fuga bez rys i spękań przy, natychmiast po nałożeniu.

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (1095)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 27, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  TK Lighting Lampa Wisząca Backaz Gray III + gr...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 5 White

 • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

 • Lampa ozdobna SANSEVIERIA

 • Plafon Cloud Gray TK Lighting

 • Nowe

  Komplet Dywaników Łazienkowych Montana 01 Sza...

 • Promocja

  Lampa podłogowa trójnóg Awena Mix