Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Beton nad blatem w kuchni. Poznaj jego wady i zalety

Beton nad blatem w kuchni. Poznaj jego wady i zalety

Beton to materiał, który ostatnimi czasy zyskał sporą rzeszę swoich zwolenników. Idealnie wpisuje się w style, takie jak: minimalistyczny, industrialny czy modernistyczny. Ta prosta mieszanka: cementu, kruszywa i wody jest niezwykle popularna od kilku sezonów. Materiał ten śmiało możesz wykorzystać w kuchni. Beton nad blatem kuchennym z pewnością prezentować się będzie efektownie. Zanim jednak zdecydujesz się na taką aranżację, poznaj jej wady i zalety…

Decydując się na beton w kuchni, pamiętaj, aby zabezpieczyć go odpowiednim środkiem do impregnacji betonu. Dzięki takiemu zabiegowi, materiał ten nie będzie chłonął tłustych plam, które powstają podczas gotowania. 

Co ciekawe, w sprzedaży mamy dostępne materiały, które imitują beton. Jednym z nich są płytki gresowe w kolorze betonu, o szorstkiej fakturze. Alternatywą dla tego rozwiązania jest także tynk dekoracyjny. 

Zalety betonu w kuchni 

Beton to bardzo trwały i mocny materiał, który jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wykazuje odporność na wysoką temperaturę oraz wilgotność. To bardzo ważne w kuchni, ponieważ podczas gotowania wytwarza się ciepło, które może zniszczyć ścianę bądź blat kuchenny. Wybierając beton, unikniesz tego rodzaju uszkodzeń. Co ważne, płyty betonowe zapewniają izolację akustyczną. To ważny argument, szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań. 

Wady betonu w kuchni 

Płyty betonowe to bardzo ciężki materiał, który może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Decydując się więc na ten rodzaj materiału w kuchni, należy uprzednio wzmocnić ściany. Beton to trudny do aranżacji materiał wykończeniowy. Bardzo łatwo więc przytłoczyć nim wnętrze. Decydując się na kuchnię w betonie, należy więc poprosić o pomoc i radę specjalistę lub architekta wnętrz. Z pewnością pomogą Ci oni stworzyć przytulną atmosferę we wnętrzu. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 31, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza