Start Arrow WnętrzaArrow Cegła we wnętrzu. Aranżacyjny must have…

Cegła we wnętrzu. Aranżacyjny must have…

Cegła we wnętrzu to absolutny hit ostatnich miesięcy. Początkowo kojarzona wyłącznie ze stylem loftowym bądź rustykalnym, zaczyna królować na ścianach różnych aranżacji. Oryginalna faktura i stonowana barwa dodają szyku i elegancji każdemu pomieszczeniu. 

Cegła na ścianie to dekoracja sama w sobie. Jej surowy wygląd, daje wrażenie ciepła i spokoju. To idealna alternatywa dla ścian z gipsu. Jest wyjątkowo trwałym materiałem, odpornym na wszelkiego typu uszkodzenia. To bardzo dobry izolator termiczny wnętrza, który sprawia, że latem w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód, a zimą ciepło. Warto dodać, że to także dobry izolator akustyczny. Wycisza wnętrze od wewnątrz i zewnątrz. Wpływa też pozytywnie na zdrowie i samopoczucie każdego z nas, gdyż wytwarza przyjemny mikroklimat. 

Czerwona czy biała cegła?

Najczęściej spotykanym kolorem cegły jest ten klasyczny – czerwony. A jak wiadomo, czerwony kolor budzi różne emocje. Niezależnie od skojarzeń, kolor ten jest bardzo modny i pożądany. Jeśli nie boisz się odważnych rozwiązań aranżacyjnych, czerwony kolor cegły dedykowany jest Tobie. Z pewnością podkreśli charakter przestrzeni i będzie pięknym uzupełnieniem aranżacji. Najczęściej czerwony kolor cegły pojawia się na ścianach kuchni bądź salonu. Z kolei biały kolor cegły wprowadza spokój i harmonię we wnętrzu. Wykorzystywany najczęściej w sypialni, stanowi doskonałe tło dla łóżka. Bardzo często też biały odcień cegły wykorzystywany jest w przedpokoju. 

Pielęgnacja cegły

…wbrew pozorom cegła to materiał, który łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy tylko dobrze ją zaimpregnować. Na rynku jest dużo specjalnych preparatów, które służą właściwej impregnacji. Po takim zabiegu, utrzymanie w czystości ceglanej ściany nie będzie wymagać dużego nakładu pracy. Przetarcie ściany ścierką z pewnością powinno wystarczyć!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 30, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza