Start Arrow Budowa domuArrow Czyszczenie elewacji: jak usunąć zabrudzenia z kamienia, gresu czy płytek klinkierowych?

Czyszczenie elewacji: jak usunąć zabrudzenia z kamienia, gresu czy płytek klinkierowych?

Lato w pełni! Najwyższy czas usunąć zabrudzenia z elewacji. Jak oczyścić elewację wykonaną z kamienia, gresu oraz płytek klinkierowych? Oto nasze wskazówki. Sprawdź i zainspiruj się!

Czyszczenie elewacji z kamienia

Czyszczenie elewacji wykonanej z kamienia nie jest trudne. Wystarczy sięgnąć po wodę pod wysokim ciśnieniem lub ściereczkę nasączoną benzyną ekstrakcyjną. W ten sposób pozbędziemy się zabrudzeń z: piasku, sadzy czy tłustych plam.

Czyszczenie płytek gresowych

Płytki gresowe to materiał, którym najczęściej wykładamy taras bądź podjazd do domu. Aby je wyczyścić najlepiej sięgnąć po wodę z amoniakem. Jeśli mamy do czynienia z mniejszymi zabrudzeniami, sięgnijmy po wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń. 

Okładzina klinkierowa  

Zabrudzenia na okładzinie klinkierowej należy wyczyścić za pomocą suchego lodu lub pary wodnej, powstającej z wody pod wysokim ciśnieniem. To doskonale rozwiązanie, które pozwoli nam pozbyć się kurzu i pyłu z powierzchni okładziny klinkierowej. Możesz także sięgnąć po wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Marmur i granit

Marmur i granit to materiały, które charakteryzują się porowatą powierzchnią. Aby dokładnie ją wyczyścić, należy użyć ścierki, wykonanej z mikrofibry i nasączyć ją wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W przypadku zabrudzeń ze rdzy, należy sięgnąć po roztwór z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Możesz także kupić specjalny produkt do czyszczenia marmuru i gresu.

Pozostałości materiałów wykończeniowych

Pozostałości materiałów wykończeniowych na elewacji, takie jak: klej czy zaprawa murarska należy usunąć za pomocną specjalnego środka czyszczącego, który poradzi sobie z tymi trudnymi zabrudzeniami. Nie należy sięgać po tzw. domowe środki czystości, ponieważ mogą one wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 2, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Promocja

    Lampa wisząca Minelli Beżowo-Biała, Apla: Z...

  • Kinkiet zewnętrzny SQUER K Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon Nature Berlin

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...