Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Domowe sposoby na czystą zmywarkę

Domowe sposoby na czystą zmywarkę

Regularne czyszczenie zmywarki to klucz do tego, by służyła nam przez wiele lat i by naczynia po ich wyciągnięciu były zawsze piękne i lśniące. Podpowiadamy, jak za pomocną domowych sposobów wyczyścić zmywarkę i cieszyć się błyskiem naczyń…

Niewyczyszczona zmywarka oznacza brak połysku naczyń, brud osadzający się na szklankach oraz zatkane filtry. Nie brzmi to zbyt dobrze. Co zrobić, aby uniknąć niechcianego brudu? Przed przystąpieniem do pracy, przygotuj następujące preparaty i przedmioty: ocet, sodę oczyszczoną, płyn do mycia naczyń, ściereczkę i szczoteczkę do mycia zębów. 

Domowe czyszczenie zmywarki rozpocznij od wyjęcia z niej wszystkich elementów. Jeśli są one zabrudzone, umyj je pod bieżącą, ciepłą wodą. Następnie, postępując zgodnie z instrukcją, wyjmij ze zmywarki filtry, które bardzo często zatykają się. Jeśli na ich powierzchni zauważysz kamień, do osobnej miski nalej niewielka ilość octu i zanurz w nim filtry. Pozostaw je w occie na około 30 minut. Kiedy filtry będą już czyste, umyj je w płynie do mycia naczyń i zamontuj w zmywarce. Nie zapomnij także o wyczyszczeniu panelu i drzwi. Użyj do tego wilgotnej ściereczki oraz szczoteczki do zębów, która sprawdzi się w zagłębieniach zmywarki. Ostatnim krokiem jest umycie uszczelek. Wyjmij je i wyczyść w płynie do mycia naczyń. Jeśli boisz się, że nieprawidłowo je zamontujesz, umyj je wewnątrz zmywarki, bez wyciągania. W trudniej dostępnych miejscach możesz zastosować szczoteczkę do zębów, która poradzi sobie z uporczywym brudem. 

Po wyczyszczeniu wszystkich elementów zmywarki, pora uruchomić czyszczenie całej zmywarki. Do tej czynności potrzebne Ci będą: ocet oraz soda oczyszczona. 

Wsyp sodę do pojemnika na tabletki do czyszczenia, a następnie odmierz szklankę octu. Nastaw program o najwyższej temperaturze i odczekaj, aż skończy się proces mycia wstępnego. Dopiero wtedy możesz wylać ocet na dno zmywarki. Odczekaj do końca programu… i gotowe! Twoja zmywarka będzie lśnić czystością. Czyszczenie zmywarki sodą to jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów.

Możesz też zastosować alternatywną metodę, korzystając z gotowych środków, dostępnych w sklepach. Domowe czyszczenie zmywarki w ten sposób sprawdza się jednak równie dobrze, a wychodzi znacznie taniej.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 15, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty