Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Drewniany blat w kuchni. Sprawdź jego zalety…

Drewniany blat w kuchni. Sprawdź jego zalety…

Blat kuchenny to bardzo ważny element w kuchni. Pełni funkcję praktyczną – to przestrzeń robocza oraz estetyczną – jest dopełnieniem całej aranżacji. Zastanawiasz się, czy wybrać drewniany blat kuchenny? Sprawdź jego zalety…

Drewniane blaty doskonale sprawdzą się w różnych aranżacjach. Zarówno tych nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor drewna. Ponadto materiał ten prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Doskonale współgra z innymi drewnianymi elementami aranżowanego wnętrza, takimi jak: stolarka okienna, drzwi czy podłoga. 

Co ważne, drewno jest niezwykle proste w obróbce. Bez problemu więc możesz je dociąć na wymiar bądź wyciąć w nim otwory potrzebne na instalację niezbędnych sprzętów kuchennych. 

Materiał ten można wielokrotnie odnawiać, a podniszczone drewno wystarczy dokładnie zeszlifować, aby usunąć warstwę impregnatu, oczyścić go z pyłu i nanieść nową warstwę. Dzięki temu zabiegowi, powierzchnia blatu będzie lśnić jak nowa. 

Sprawdź, jak często cyklinować parkiet…: Jak często cyklinować parkiet?

Blat olejowy czy lakierowany?

Podczas codziennej eksploatacji blatu kuchennego, należy rozsądnie przemyśleć rodzaj jego impregnacji. Wybierając lakier, łatwiej będzie Ci utrzymać blat w czystości. Jednak jego powierzchnia jest mniej odporna na wysokie temperatury. Ponadto lakier działa powierzchniowo. Nie wnika w głąb drewna i nie konserwuje go. 

Z kolei blat olejowany lepiej znosi wysokie temperatury, ale za to pozostają na nim ślady po wodzie. Jeśli więc szybko nie zareagujesz i nie wytrzesz plamy, pozostanie ona na powierzchni blatu. Zaletą olejowania jest jednak to, że olej wnika w głąb drewna i dzięki temu lepiej go konserwuje. Ponadto pozostawia naturalną strukturę drewna. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 23, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza