Start Arrow Artykuły PremiumArrow Jak wybrać materac do indywidualnych potrzeb?

Jak wybrać materac do indywidualnych potrzeb?

Odkryj szansę na zdrowy sen. Z odpowiednią wiedzą z pewnością uda Ci się zrobić wiele dla skutecznego wypoczynku!

Zadbaj o sen – odpowiedni materac będzie nieocenionym wsparciem dla osób dbających o zdrowie

CONTENT ARTICLE

Jak wybrać materac dopasowany do indywidualnych potrzeb?

Jak wybrać materac dopasowany do indywidualnych potrzeb?

Zdrowy tryb życia to ostatnio bardzo modne pojęcie. Jednak w naszych staraniach o to, by utrzymać naszą kondycję psychiczną i fizyczną, często zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Podstawą do tego, by skutecznie realizować dietę, osiągać spektakularne rezultaty w trakcie treningów, czy chociażby być produktywnym, jest właśnie sen. To ten proces ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania każdego układu w naszym organizmie. Jest on niezwykle istotny dla pamięci, kondycji psychicznej, lecz także regeneracji mięśni, zapobiegania chorobom układu krążeniowego i bólom kręgosłupa, szyi, czy karku. Tak kompleksowe działanie snu w praktycznie każdym obszarze naszego funkcjonowania jest z jednej strony zbawieniem dla naszego organizmu. To dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie tak dobrze „działać” i radzić sobie z wyzwaniami świata. Jednak z drugiej strony stawia przed nami ogromne wymagania. By im sprostać, trzeba sięgać po rozwiązania, które dostosowane są do naszych potrzeb. Dlatego wybór materaca jest tak trudnym zadaniem.

Indywidualne potrzeby – każdy z nas śpi inaczej

Przyjrzyjmy się tym cechom w praktyce – oto Hilding Cha Cha

Przyjrzyjmy się tym cechom w praktyce – oto Hilding Cha Cha

Każdy z nas w sensie anatomicznym znacząco różni się od siebie. W toku życia zmieniają się nasze potrzeby, styl życia, a nieustanna ewolucja organizmu prowadzi do tego, że ciężko jest dobrać odpowiednią podstawę dla snu. Istnieje jednak kilka parametrów, które ułatwią tak trudne zadanie, jak dobranie odpowiedniego materaca. Oto one:

Twardość – w zależności od tego, jak twardy jest materac, będzie on lepiej lub gorzej podtrzymywał nasze ciało. Zbyt twardy może powodować trudności w znalezieniu optymalnej pozycji, natomiast zbyt miękki nie stworzy odpowiedniego podparcia. Dlatego materace dobiera się przede wszystkim do wagi użytkowników. Wyróżnić możemy kilka podstawowych typów:

 • H1 – materace o niskim poziomie twardości, które dostosowane są do budowy ciała osób o masie poniżej 60 kilogramów.
 • H2 – materace o średnim poziomie twardości, które pozwalają na skuteczne podparcie osoby o masie do 80 kilogramów.
 • H3 – materace twarde, które pozwalają na efektywny wypoczynek osobie o masie do 100 kilogramów.
 • H4 – materace bardzo twarde, dzięki nim nawet osoby, których masa ciała przekracza 100 kilogramów, mogą cieszyć się znakomitym komfortem.

Drugim istotnym aspektem doboru materaca jest jego konstrukcja. Wyróżnić należy:

 • Materace piankowe – ich budowa pozwala na znakomite dopasowanie się do ciała użytkownika.
 • Materace sprężynowe – często wykazują się wysokim poziomem twardości i są bardzo odporne na odkształcenia.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na obecność wielu stref podparcia – nasze ciało jest nieregularne, dlatego materac nie może podtrzymywać go na całej długości w taki sam sposób. Należy kierować się również okresem gwarancyjnym, a także obecnością certyfikatów poświadczających, że dana konstrukcja jest wytrzymała i skutecznie wspiera sen.

Przyjrzyjmy się tym cechom w praktyce – oto Hilding Cha Cha

Hilding Cha Cha to materac, który warto docenić ze względu na bardzo wszechstronny charakter. Jest to materac twardy, który wyróżnia się konstrukcją kieszeniową – klasyfikujemy go jako materac sprężynowy. Jego trwałość potwierdza aż 15-letni okres gwarancyjny. W materacu wykorzystano aż siedem stref podparcia. By zapewnić maksymalny komfort i optymalne parametry względem higieny użytkowania, model ten wzbogacony został o piankę Velvet Touch, która znakomicie poprawia komfort użytkowania. Jest to materac znanej firmy Hilding Anders, która od lat dba o to, by zapewniać doskonały standard snu wielu osobom. W ofercie marki znajdziemy zarówno materace, jak i poduszki oraz stelaże do łóżek. Znakomity standard jakości produktów Hilding jest rezultatem wielu lat rozwoju i badań naukowych. Dzięki innowacjom tworzonym w ramach laboratorium Sleep Lab, materace Hilding zapewniają znakomity komfort i higienę snu. Wszystko w nich dopracowane jest bardzo precyzyjnie – od rozstawu stref twardości, po dobór najlepszych materiałów. Co więcej, firma stawia na ekologię i możliwość dostarczania bardzo odpornych na codzienne użytkowanie materacy – ich okres gwarancyjny jest bardzo długi. Materace Hilding Anders dostępne są na stronie: https://abcsnu.pl/10-materace. Jeśli interesuje Cię konkretnie model Cha Cha, koniecznie odwiedź link abcsnu.pl.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Promocja

  Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.