Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Płytki drewnopodobne w kuchni. Ceramiczny kompromis

Płytki drewnopodobne w kuchni. Ceramiczny kompromis

Kuchnia wykończona drewnem wygląda niezwykle przytulnie, rodzinnie. Jednak podłoga drewniana w tak trudnym pomieszczeniu, narażonym na zmienne temperatury i wysoki poziom wilgoci wymaga pełnej wysiłku pielęgnacji. Alternatywą dla mniej wymagających miłośników drewna mogą być płytki imitujące deski drewniane. Zobacz, jak wygląda kuchnia, w której zastosowano płytki jak drewno.

Płytki jak drewno: kuchnie ocieplone drewnem

Płyty gresowe w rozmiarach przypominających deski nie wymagają od nas żadnej impregnacji, służą lata i wyglądają równie imponująco jak prawdziwe drewno. Kolekcja Wood marki Korzilius od Grupy Tubądzin wiernie odwzorowuje naturę, czyniąc z niej produkt wyjątkowy, ponadczasowy i uniwersalny.

Płytki jak drewno do kuchni

Kolekcja Wood Land Grey marki Korzilius od Grupy Tubądzin

W nowej propozycji marki Korzilius nie mogło zabraknąć gresów w odcieniu szarym oraz białym – Wood Land Grey oraz Wood Work White. Na całej długości płytek, które odwzorowują naturalne drewno występują charakterystyczne słoje, potęgujące doznania estetyczne, przenosząc domownika do świata natury, wyciszenia i relaksu.

Płytki jak drewno do kuchni

Kolekcja Wood Work White marki Korzilius od Grupy Tubądzin

Płytki jak drewno: kuchnia w zgodzie z trendami

Dla tych, którzy marzą o pięknej, drewnianej podłodze, nie chcąc przy tym rezygnować z wygody, powstała także nowa kolekcja marki Opoczno – Koncept Wood. Na płytkach inspirowanych jesionem i dębem zostały wiernie odwzorowane słoje i faktura drewna. Dzięki temu, a także dzięki niepowtarzalnej grafice na każdej z płytek w danej tonacji kolorystycznej, wyglądają one dokładnie tak, jak drewniane deski. Naturalny efekt można dodatkowo podkreślić układając płytki z zastosowaniem bardzo cienkiej, prawie niewidocznej fugi. Jest to możliwe dzięki procesowi rektyfikacji, któremu zostały wcześniej poddane.

Płytki jak drewno do kuchni

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

Projektanci linii Kocept Wood, poza osiągnięciem niezwykle naturalnego efektu, zadbali również o to, aby wpisywała się ona w aktualne, światowe, podłogowe trendy. Płytki gresowe podzielone zostały na 3 grupy kolorystyczne. Pierwsza z nich to grupa jasna, w skład której wchodzą płytki białe i kremowe. Druga – naturalna, w której znajdziemy kolor beżowy i jasnobrązowy. Ostatnia – ciemna – to wenge, ochra i ciemny brąz.

Płytki jak drewno do kuchni

Kolekcja Koncept Wood marki Opoczno

Płytki jak drewno: kuchnia w stylu skandynawskim

Płytki jak drewno doskonale sprawdzą się w kuchniach w stylu skandynawskim, nawiązujących do natury i minimalizmu. Seria I love wood marki Cersanit świetnie odzwierciedla zarówno kolory, jak i fakturę drewna. W ramach tej kolekcji dostępnych jest aż 15 kolorów płytek od najjaśniejszych po ciemne brązy, w unikalnym formacie przypominającym drewniane deski – 18,5 x 59,8 cm. Taki rozmiar pozwala na swobodę w zakresie ich układania, ale również jeszcze bardziej upodabnia płytkę do drewna. Wyraziste słoje, widoczne szczególnie pod światło, dają wspaniały efekt wizualny.

Płytki jak drewno do kuchni

Kolekcja I love wood marki Cersanit

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 22, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza