Start Arrow WnętrzaArrow Projekt łazienki – na co zwrócić uwagę?

Projekt łazienki – na co zwrócić uwagę?

Im więcej czasu poświęcamy na weryfikację własnych potrzeb i pragnień, tym projekt łazienki będzie nas bardziej satysfakcjonował.

Twoja idealna łazienka

Zanim zaczniemy wybierać płytki, elementy sanitarne i wyposażenie, ważne jest, aby poświęcić czas na ocenę wszystkich naszych wymagań. Zróbmy listę rzeczy w aktualnej łazience, które chcieli byśmy zmienić. Odwiedźmy salony i zapoznajmy się z katalogami i czasopismami zawierającymi wiele inspiracji. Pomyślmy o łazienkach znajomych lub łazience z hotelu, w którym przebywaliśmy – jakie cechy według nas były najbardziej istotne?

(fot. Grohe)

(fot. Grohe)

Wielkość i układ

Czy twoja łazienka jest wystarczająco duża? Jeśli nie, czy istnieje jakiś sposób aby ją rozszerzyć go lub przenieść do innego pokoju? Jeśli masz dodatkową garderobę może warto wydzielić miejsce na prysznic co pozwoli zwiększyć dostęp do prysznica rano?

Czy jesteś zadowolony z obecnego układu przestrzeni, czy też wolisz od nowa ją zaprojektować? Chcesz umieścić tam wannę i prysznic, czy jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić te dwie rzeczy?

Wykaz własnych potrzeb i pragnień daje punkt odniesienia, od czego zacząć. Każde gospodarstwo domowe jest inne, więc nie zwracaj uwagi na to co jest teraz w modzie. Dobrze zaprojektowana łazienka jest idealną równowagą funkcji i estetyki, które są unikalne dla danej osoby.

(fot. Grohe)

(fot. Grohe)

Wymagania użytkowników

Wiek i zdolności fizyczne użytkowników będą również wpływać na projekt łazienki. Bezpieczeństwo stosowania, takie jak baterie termostatyczne i antypoślizgowe płytki, są szczególnie ważne, jeśli korzystają z niej dzieci lub osoby starsze.

Wystrój i dekoracje

Nowa łazienka to ogromna inwestycja, więc należy mądrze postępować przy wyborze kolorów i sprzętu. Należy się zastanowić czy za 10 lat idealny teraz zakupu nadal będzie „na czasie? Naturalne kolory płytek i białe sanitaria są zawsze bezpiecznym rozwiązaniem. Zawsze możesz dodać osobisty akcent w jasnych kolorach np. ręczniki i akcesoria.

Zasadnicze elementy

Oświetlenie i ogrzewanie należy od początku wziąć pod uwagę. Dobrze, jeżeli światło pochodzi z co najmniej dwóch różnych źródeł, zadaniem światła jest nie tylko oświetlenie, ale również stworzenie atmosfery. Grzejniki, ogrzewanie podłogowe i podgrzewacze ręczników dodają ciepła. I nie zapomnij więc o wywietrzniku, aby zachować odpowiednią wentylację.

Autor: Grohe

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty