Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów piętrowych: jakie zalety mają domy z pełnym piętrem?

Projekty domów piętrowych: jakie zalety mają domy z pełnym piętrem?

Projekty domów piętrowych wreszcie przestają być kojarzone z brzydką kostką oraz dachem, który trzeba regularnie odśnieżać. Okazuje się bowiem, że ten typ budynków zaczyna mieć coraz więcej zwolenników. Docenią go przede wszystkim entuzjaści pomieszczeń bez kłopotliwych skosów. Poniżej zebraliśmy jeszcze inne powody do pokochania pełnego piętra.

Projekt domu CPT Koncept 34 CE (DOM CP1-40)

Projekt domu CPT Koncept 34 CE (DOM CP1-40)

Zalety domów piętrowych

Domy piętrowe mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim pasują praktycznie do każdej działki, bez względu na jej wymiary czy kształt. Właśnie dlatego bardzo często można spotkać je w miastach lub na ich obrzeżach, gdzie posesje nie są zbyt duże.

Poza kwestiami estetycznymi ważna jest również funkcjonalność takiego domu. Metraż budynku zostaje równomiernie rozłożony na 2 kondygnacjach. Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni do zagospodarowania niż w przypadku domów ze skosami na poddaszu.

Kolejną zaletą domów z pełnym piętrem jest brak ścianek kolankowych. Oznacza to, że pomieszczenia na piętrze mają identyczną wysokość jak na parterze i można do nich wstawić wysokie meble. Powierzchnia takiego piętra jest zatem dużo bardziej funkcjonalna niż w domach z zagospodarowanym poddaszem. Skosy natomiast choć wyglądają efektownie, zabierają niestety sporo przestrzeni.

Projekt domu CPT Koncept 30 CE (DOM CP1-36)

Projekt domu CPT Koncept 30 CE (DOM CP1-36)

Marcin Śniegowski, właściciel pracowni HomeKONCEPT:
Ważną kwestią jest także możliwość zamontowania w takim domu okien elewacyjnych, a nie wyłącznie połaciowych. Dzięki temu pomieszczenia na piętrze zyskują dużo więcej światła dziennego. Ponadto dom piętrowy można uatrakcyjnić balkonem lub efektownym tarasem połączonym z sypialnią.

Dla kogo dom piętrowy?

Dom piętrowy jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów posiadających małą działkę, którą chcą maksymalnie wykorzystać. Docenią go też wymagający klienci, dla których ważna jest funkcjonalność pomieszczeń. Poza tym dom piętrowy zdecydowanie może przypaść do gustu osobom, które cenią sobie prywatność i chcą oddzielić część “dzienną” z kuchnią, jadalnią, salonem oraz WC, od tej nocnej, w której znajdują się sypialnie, garderoby i główna łazienka. Aby poznać największą ofertę gotowych projektów piętrowych warto zajrzeć na kategorię  projekty domów piętrowych na stronie Pracownia-projekty.dom.pl .

Projekt domu CPT Koncept 62 CE (DOM CP1-78)

Projekt domu CPT Koncept 62 CE (DOM CP1-78)

Marcin Śniegowski, właściciel pracowni HomeKONCEPT:
To rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku rodziców, którzy chcą stworzyć swoim dzieciom przestrzeń do zabawy. Tutaj ważne jest jednak zamontowanie odpowiednich bramek na schodach, czy innych zabezpieczeń, aby najmłodsi mogli bawić się na całym piętrze bez uszczerbku na zdrowiu.

Dom z pełnym piętrem to również idealna propozycja dla rodzin wielopokoleniowych. Na każdej z kondygnacji można urządzić w pełni funkcjonalne, osobne mieszkanie. Dom piętrowy nie sprawdzi się jednak w przypadku osób starszych, dla których schody w pewnym momencie życia mogą już stanowić poważną przeszkodę.

Co, jeśli się nie da?

Zdarzają się jednak przypadki, w których najbardziej typowa forma domu piętrowego, czyli ta z płaskim dachem nie jest możliwa do zrealizowania. Wynika to bowiem z przepisów, które często odgórnie narzucają zastosowanie dachu spadzistego.

Projekt domu CPT Koncept 64 CE (DOM CP1-80)

Projekt domu CPT Koncept 64 CE (DOM CP1-80)

Marcin Śniegowski, właściciel pracowni HomeKONCEPT:
Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na dom w stylistyce podmiejskiej willi. Jest to bowiem świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie modernistyczne oraz funkcjonalne rozwiązania, a wymogi prawne uniemożliwiają budowę domu z płaskim dachem.

Więcej ciekawostek nt projektów domów piętrowych: https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171697-dom-parterowy-czy-z-poddaszem-uzytkowym-ktory-tanszy-w-budowie.html

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 5, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon ISLA

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Puszka FOL kaszubska biała z niebieskim

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny