Start Arrow Budowa domuArrow Willa blisko miasta: najpiękniejsze projekty dużych domów w nowoczesnym stylu

Willa blisko miasta: najpiękniejsze projekty dużych domów w nowoczesnym stylu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych dają nieograniczone możliwości zabudowy urokliwej działki pod miastem. Nasze najpiękniejsze wille w nowoczesnym stylu zachwycają architekturą, komfortem wnętrz, a także dodatkowymi udogodnieniami, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Jakie projekty willi są najciekawsze? Zobaczcie nasze propozycje.

Projekty domów piętrowych z płaskim dachem

Trendy architektoniczne powracają do prostych i oszczędnych konstrukcji. Coraz większym zainteresowaniem wśród osób, poszukujących projektu na podmiejską działkę, cieszą się projekty domów piętrowych z płaskim dachem, jednak w zupełnie nowej odsłonie, w niczym nie przypominającej symbolu brzydkiej architektury PRL.

Projekt domu CPT Koncept 62 CE (DOM CP1-78)

Projekt domu CPT Koncept 62 CE (DOM CP1-78)

Obecnie, projektując domy z płaskim dachem, architekci mają przede wszystkim na względzie energooszczędność i bezpieczeństwo konstrukcji, nie zapominając przy tym o wyjątkowej estetyce, na którą zwraca uwagę dominująca część osób budujących dom. Projekty domów z płaskim dachem to domy piętrowe o oryginalnej, wyjątkowej elewacji, zestawiającej eleganckie materiały wykończeniowe w spójną, reprezentacyjną kompozycję. Pięknie prezentują się na podmiejskich terenach, wśród luksusowej zabudowy willowej. Co istotne, projekty domów z dachem płaskim to często dobre rozwiązanie na wąskie czy nieregularne działki. Ich konstrukcja zbliżona do prostokąta umożliwia optymalną zabudowę trudnego terenu.

Projekt domu CPT Koncept 34 CE (DOM CP1-40)

Projekt domu CPT Koncept 34 CE (DOM CP1-40)

Modułowa forma, jaką charakteryzują się nowoczesne projekty z płaskim dachem, umożliwia ponadto bardzo komfortową i funkcjonalną aranżację wnętrza. Zaletą tego typu domów są także przestronne tarasy, na parterze i piętrze, duże przeszklenia i optymalnie wkomponowany w bryłę garaż.

Projekt domu HM Novellus II G2 CE (DOM MA2-34)

Projekt domu HM Novellus II G2 CE (DOM MA2-34)

Projekty domów w śródziemnomorskim stylu

Budowa domu piętrowego z płaskim dachem nie zawsze jest jednak możliwa. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego często nakładają na inwestorów obowiązek realizacji domu ze skośnym dachem. 

Bardzo atrakcyjną alternatywą do projektów z płaskim dachem, idealnie prezentującą się na podmiejskiej działce, będą wille w śródziemnomorskim stylu.

Projekt domu AC Rodrigo II G2 CE (DOM AF7-91)

Projekt domu AC Rodrigo II G2 CE (DOM AF7-91)

Ważnym elementem, jaki charakteryzuje projekty domów w stylu śródziemnomorskim jest wyjątkowa elewacja. Drewno i kamień, czyli naturalne materiały, tworzą oryginalne kompozycje z jasnym tynkiem. Materiały elewacyjne w prosty sposób urozmaicają również stosunkowo proste i wysokie ściany piętrowego budynku.

Projekt domu ARP EMILIAN CE (DOM AP2-13)

Projekt domu ARP EMILIAN CE (DOM AP2-13)

Zamiłowanie do natury i chęć bycia z nią w kontakcie podkreślają również liczne tarasy, otwierające dom na ogród. Te na parterze bezpośrednio łączą dom z ogrodem, te na piętrze pozwalają korzystać z uroków otaczającej przyrody zaraz po przebudzeniu. Tarasy zwykle są częściowo zadaszone – w klimacie śródziemnomorskim zadaszenie chroni przed nadmiernym słońcem, w naszym – przed opadami.

Projekt domu TP Kadyks CE (DOM TP2-44)

Projekt domu TP Kadyks CE (DOM TP2-44)

Projekty domów z tarasem nad garażem

Taras jest bardzo istotnym elementem nowoczesnych domów jednorodzinnych. Wśród naszych najpopularniejszych projektów prym wiodą nie tylko domy z tarasem na parterze, ale również te, umożliwiające podziwianie okolicznej panoramy z piętra. W pięknym, podmiejskim terenie ciekawie prezentują się projekty domów z tarasem nad garażem. 

Projekt domu DCE SOLIDNY CE (DOM TK1-54)

Projekt domu DCE SOLIDNY CE (DOM TK1-54)

Taras nad garażem nie tylko zapewnia domownikom wyjątkowy komfort, ale także efektownie różnicuje prostą bryłę nowoczesnego budynku. Projekt domu z tarasem nad garażem wygląda niezwykle imponująco, ma reprezentacyjny charakter zgodny ze współczesnymi trendami architektonicznymi.

Projekt domu PPE WYRAZISTY D46 CE (DOM EG1-40)

Projekt domu PPE WYRAZISTY D46 CE (DOM EG1-40)

Przestronne patio nad garażem czyni z sypialni wyjątkowy apartament, a z łazienki, z której nowoczesne projekty równie często przewidują dostęp na taras – luksusowy salon kąpielowy. Duże przeszklenia wypełniają je światłem i ciepłem, każdego ranka wprowadzając do pomieszczenia mnóstwo pozytywnej energii. 

Projekt domu PPE DOPASOWANY D34 CE (DOM EG1-27)

Projekt domu PPE DOPASOWANY D34 CE (DOM EG1-27)

Projekty domów luksusowych

Poszukując idealnego domu na urokliwą działkę pod miastem, warto zwrócić uwagę na szereg dodatkowych udogodnień, jakie oferują projekty nowoczesnych willi. Dużym zainteresowaniem cieszą się np. projekty domów z ogrodem zimowym – to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy w chłodne dni tęsknią za wysokimi temperaturami i letnim klimatem.

Projekt domu AC Diego G1 CE (DOM AF3-70)

Projekt domu AC Diego G1 CE (DOM AF3-70)

Oczekiwania wymagających inwestorów spełnią również projekty domów z basenem, zaplanowanym wewnątrz budynku. Z basenum krytego w domu jednorodzinnym można korzystać przez cały rok, w przeciwieństwie do basenu przewidzianego na zewnątrz, który także posiadają projekty rezydencji dostępne w naszej pracowni. Profesjonalna dokumentacja architektoniczna przewiduje optymalne usytuowanie basenu w domu, poprowadzenie instalacji często opartych o rozwiązania energooszczędne.

Projekt domu CPT Koncept 64 CE (DOM CP1-80)

Projekt domu CPT Koncept 64 CE (DOM CP1-80)

Projekty nowoczesnych willi przewidują wygodny i funkcjonalny układ wnętrz mieszkalnych. Posiadają jednak także i dodatkowe pomieszczenia, które zaadaptować można w zależności od swoich potrzeb, hobby czy pracy. Domowa siłownia, sala kinowa czy pokój rekreacyjny, w którym miło czas spędzać będzie cała rodzina, to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni w luksusowym domu.

Projekt domu CPT Koncept 60 CE (DOM CP1-77)

Projekt domu CPT Koncept 60 CE (DOM CP1-77)

Porady dotyczące komfortowych domów: https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-172394-wygodny-dom-czyli-na-jakiej-powierzchni-zamieszkac.html

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 3, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Puszka FOL kaszubska biała z niebieskim

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny