Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Zlewozmywak pod oknem? Jaką baterię wybrać?

Zlewozmywak pod oknem? Jaką baterię wybrać?

 

Zastanawiasz się, gdzie zamontować zlewozmywak w kuchni? Spieszymy z odpowiedzią. Blat pod oknem będzie doskonałym rozwiązaniem, gdyż światło padające z zewnątrz, idealnie doświetli nam strefę zmywania. Dodatkowo okno w kuchni najczęściej skierowane jest na bramę wejściową do domu, więc będziesz mógł komfortowo obserwować tę przestrzeń.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając podokienne baterie zlewozmywakowe i zainspiruj się!

Jakie okno, taka bateria…

Bateria sztorcowa to idealne rozwiązanie dla zlewozmywaka, znajdującego się pod oknem. Dlaczego? Ponieważ nie wymaga ona bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej, co bywa kłopotliwe. Montuje się ją na obrzeżu zlewozmywaka lub w specjalnie przygotowanym otworze w blacie, a od spodu podłącza do rur elastycznymi wężykami. Co ciekawe, jeśli Twoje okna w kuchni otwiera się na zewnątrz, możesz podłączyć dowolną baterię.

W niestandardowy otwór okienny możemy zamontować skrzydło otwieralne (wyżej) i nieotwieralne (niżej). Dzięki temu bateria nie będzie kolidowała z uchylanym oknem

Okna przesuwne pozwalają na przesuwanie skrzydła na bok bądź do góry, co pozwala maksymalnie wykorzystać i zagospodarować przestrzeń wokół okna. Możemy więc zamontować przy nich wysoką baterię sztorcową do zlewozmywaka, ustawić dodatkowe wyposażenie czy akcesoria kuchenne, nie ryzykując przypadkowego ich strącenia

Jeżeli blat ze zlewozmywakiem oddzielony będzie od okna parapetem, bateria kuchenna będzie mogła mieć dowolną wysokość. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w małych kuchniach.

Z kolei wybierając baterię do zlewozmywaka pod oknem w kuchni na poddaszu, należy sprawdzić czy ścianka kolankowa ma odpowiednią wysokość. Manewrowanie oknem dachowym nie będzie utrudnione przez baterię, ale przy zbyt niskiej wysokości ścianki kolankowej, nie będziemy mogli stać w pozycji wyprostowanej, a to z pewnością nie umili nam zmywania.

Standardowe okna? Wybierz sprytne baterie podokienne

Bateria sztorcowa może być montowana przy oknie tylko wtedy, gdy okno znajduje się minimum 20 cm od zlewu. Niestety w mniejszych kuchniach ciężko jest wygospodarować tyle miejsca. Co zrobić w takiej sytuacji? Sprawdź nasze propozycje…

Składana bateria doskonale sprawdzi się w przypadku zlewozmywaka, zamontowanego przy oknie. W każdej chwili bowiem można ją unieść lekko do góry i położyć na boku. Powrót do stanu wyjściowego również zajmuje chwilę. Dodatkowym udogodnieniem baterii jest wyciągana wylewka, ułatwiająca m.in. mycie i płukanie owoców oraz dużych naczyń.

Kolejnym modelem armatury polecanym do zlewozmywaka pod oknem jest bateria podokienna z chowaną wylewką. Podczas zmywania bateria ta ma standardową wysokość. Przy otwieraniu skrzydła okna baterię można wsunąć w otwór, dzięki czemu jej wysokość zmniejsza się nawet trzykrotnie.

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 24, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD